Chirurgia stomatologicznaChirurgia stomatologiczna to szeroka dziedzina stomatologii, która obejmuje m.in. usuwanie zębów zniszczonych przez próchnicę, ale także usuwanie zębów zatrzymanych oraz zębów mądrości, jak również szeroki zakres zabiegów mających na celu przywracanie prawidłowego funkcjonowania narządu żucia. Nasze wieloletnie doświadczenie w chirurgii stomatologicznej sprawia, że są to procedury bezpieczne dla pacjenta, podczas których dolegliwości bólowe są bardzo mocno zminimalizowane. Zapraszamy do kliniki SMYLO w Warszawie – pomożemy Ci uporać się ze wszystkimi kłopotami!

Wszystkie procedury z zakresu chirurgii stomatologicznej rozpoczyna u nas kwalifikacyjna konsultacja chirurgiczna, podczas której lekarz przeprowadza wywiad i wstępne badania, w razie konieczności zlecając bardziej szczegółową diagnostykę, np. badanie RTG punktowe czy pantomogram zębów. Po uzyskaniu ich wyników planuje się zabieg – oczywiście w klinice SMYLO stosuje się nowoczesne, bardzo skuteczne oraz bezpieczne dla pacjentów znieczulenia miejscowe, dzięki którym dolegliwości bólowe zostają zredukowane do minimum, a nawet całkowicie wyeliminowane.

Resekcja korzenia

Jednym z zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywanym w naszej klinice jest resekcja korzenia. Procedura ta często bywa ostatnią możliwością uratowania zęba przed ekstrakcją – wykonuje się ją w sytuacji występowania zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, spowodowanego np. nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem kanałowym, głęboką próchnicą czy złamaniem korzenia. Zarówno resekcja korzenia zęba przedniego, jak i resekcja korzenia zęba bocznego polega na nacięciu dziąsła w okolicy korzenia i odcięcia zmienionego chorobowo fragmentu korzenia zęba. Następnie kanał zostaje uszczelniony, a zabieg zamyka proces założenia (i zdjęcia) szwów. Szacuje się, że resekcja pozwala na uratowanie zęba przed usunięciem w około 95% przypadków.

Usuwanie zębów

Najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usuwanie zębów, zwane także ekstrakcją. Co ważne, procedurę tę przeprowadza się tylko w sytuacjach, gdy nie ma możliwości zastosowania innych metod leczenia – w klinice SMYLO dysponujemy bardzo nowoczesnymi metodami leczenia zachowawczego i protetycznego, dzięki czemu ekstrakcje są naprawdę ostatecznością. Czasem jednak nie da się ich uniknąć, np. w przypadku zębów zniszczonych próchnicą (w stanie uniemożliwiającym leczenie oraz odbudowę), zgorzeli i martwicy miazgi zębów wielokorzeniowych (jeśli nie ma możliwości leczenia endodontycznego), zębów położonych poza łukiem (jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia terapii ortodontycznej), podłużnych i skośnych złamań korzeni zębów, zębów zatrzymanych itp.

W ofercie kliniki SMYLO znajduje się:

  • usunięcie zęba jednokorzeniowego,
  • usunięcie zęba wielokorzeniowego,
  • usunięcie zęba mlecznego,
  • usunięcie korzeni – dłutowanie trudne,
  • usunięcie zęba zatrzymanego,
  • odsłonięcie zatrzymanego kła.

Usuwanie ósemek

Dość często wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja (usunięcie) “ósemki”. Tzw. ósemki – czyli trzecie zęby trzonowe – pojawiają się u niektórych osób powyżej 18. roku życia, często brakuje dla nich miejsca w łuku zębowych, wyrzynają się częściowo lub nieprawidłowo, a ze względu na położenie trudno utrzymać ich higienę oraz skutecznie leczyć, co może powodować próchnicę. Sytuacje tego typu są wskazaniami do ich usunięcia.

Wszystkie osoby potrzebujące pilnej pomocy z zakresu chirurgii stomatologicznej zapraszamy do naszej kliniki SMYLO w Warszawie. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą uporać się z problemami i cieszyć się życiem bez bólu!