ImplantologiaImplanty zębowe to jedno z najnowocześniejszych, najbardziej trwałych i estetycznych rozwiązań w sytuacji braku jednego lub większej liczby zębów. Wszczepienie implantu to proces, który wymaga kilku wizyt w naszej klinice SMYLO, ale w zamian pacjent odzyskuje pełną funkcjonalność oraz estetykę jamy ustnej. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem, zapraszamy do naszej kliniki SMYLO w Warszawie!

Implant zębowy to – potocznie mówiąc – niewielka, tytanowa „śrubka”, która zastępuje korzeń utraconego naturalnego zęba. Historia implantów zębowych sięga lat 60. XX wieku. Wówczas to szwedzki naukowiec Per-Ingvar Branemark po raz pierwszy wprowadził tytanowy cylinder do kości udowej królika – po pewnym czasie tytan zrósł się z kością, a implanty zaczęły być wykorzystywane w różnych dziedzinach medycyny, w tym w stomatologii. Współcześnie implanty zębowe wykonuje się przede wszystkim z tytanu. Jest to materiał, który – jak już wcześniej wspomniano – po pewnym czasie zrasta się z kością, jest niezwykle wytrzymały pod względem mechanicznym i, jak dowiodły badania naukowe, nie wywołuje reakcji alergicznych. Dzięki temu jest bardzo bezpieczny dla pacjenta.

Wszczepienie implantu – jak przebiega?

Pełne leczenie implantologiczne wymaga kilku wizyt w naszej klinice SMYLO. Na początek konieczna jest diagnostyka, obejmująca m.in. wykonanie niezbędnych badań obrazowych (np. zdjęcia pantomograficznego), a po uzyskaniu ich wyników – opracowanie planu leczenia. Pierwszy etap zasadniczej terapii to nawiercenie w kości szczęki lub żuchwy (w miejscu braku zębowego) niewielkich otworów, w które lekarz wkręca implant. Następnie wszczep musi się zagoić i w pełni zrosnąć z kością, co trwa od około 2 do 6 miesięcy. W tym czasie implant zaopatrzony jest koroną tymczasową, a pacjent powinien unikać m.in. gryzienia twardych pokarmów. Gdy implant zrośnie się z kością, wykonuje się na nim stałą odbudowę protetyczną.

Nasza klinika SMYLO jako jedna z nielicznych w Polsce oferuje również wszczepianie mikroimplantów, czyli alternatywy implantów przeznaczonych dla osób z bardzo cienką kością zębodołową żuchwy, uniemożliwiającą wszczepienie tradycyjnych implantów o większych rozmiarach. Na mikroimplantach można od razu zamocować protezę ruchomą. Co ważne, wszczepienie mikroimplantów hamuje zanik kości – implant poprawia ukrwienie tkanki kostnej oraz stymuluje jej rozwój.

Kompleksowe leczenie implantologiczne w klinice SMYLO

U niektórych pacjentów z powodu długotrwałych braków zębowych dochodzi do zaniku kości, u innych jakość tkanki kostnej jest zbyt słaba – jeszcze niedawno tego typu sytuacje uniemożliwiały wszczepienie implantu. W klinice SMYLO dysponujemy jednak nowoczesnymi metodami regeneracji kości, dzięki którym leczenie implantologiczne staje się możliwe. Wykonujemy m.in. zabiegi:

  • podniesienia dna zatoki – wykonywane w sytuacji niedostatecznej ilości kości pomiędzy zatoką szczękową a jamą ustną,
  • sterowaną regenerację kości – wytworzenie nowej kości przy pomocy materiału kostnego lub syntetycznego materiału kościozastępczego.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych nowoczesnym, kompleksowym leczeniem implantologicznym zapraszamy do naszej kliniki SMYLO! Wyróżnia nas dostęp do innowacyjnych technologii, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz miła, serdeczna atmosfera. Dzięki nam odzyskasz naturalnie piękny uśmiech!