Protetyka



Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odbudową oraz odtwarzaniem zębów utraconych lub zniszczonych – zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Na nowoczesne, trwałe i bezbolesne leczenie protetyczne zapraszamy do naszej kliniki SMYLO w Warszawie – zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów, dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz indywidualne podejście do każdego problemu. Dzięki nam będziesz uśmiechać się bez wstydu!

Kompleksowe leczenie w naszej klinice za każdym razem rozpoczyna się od 30-minutowej konsultacji protetycznej, podczas której stomatolog przeprowadza podstawowy przegląd jamy ustnej i stawia wstępną diagnozę. Czasami konieczne bywa wykonanie modeli diagnostycznych, wizualizacja planowanej pracy na modelu WAXUP, a także przeprowadzenie badań obrazowych, np. RTG zęba. Następnie stomatolog przygotowuje plan leczenia protetycznego z kosztorysem.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

W zależności od problemu, z jakim zgłasza się do nas pacjent, stanu zdrowia jego jamy ustnej, oczekiwań oraz możliwości finansowych, nasi dentyści proponują możliwe najbardziej dopasowany do indywidualnego przypadku rodzaj odbudowy protetycznej.

  • Korony protetyczne

Jest to odbudowa mająca na celu odtworzenie naturalnej korony zęba, np. uszkodzonej na skutek urazu mechanicznego czy zniszczonej przez próchnicę. Korony protetyczne osadza się na odpowiednio przygotowanych (oszlifowanych) zębach pacjenta – zarówno żywych, jak i martwych, a w przypadku ich braku – na implantach. W ofercie naszej kliniki znajduje się m.in. korona metalowa lana, korona teleskopowa metalowa, korona cyrkonowa, korona cyrkonowa na implancie oraz korona porcelanowa na implancie.

 

  • Wkład koronowo-korzeniowy

 

Jest to odbudowa, którą wykonuje się u pacjentów ze znacznym lub całkowitym uszkodzeniem naturalnych koron zębów – pod warunkiem, że wcześniej wykonano u nich kompleksowe leczenie kanałów korzeniowych, a tkanki okołowierzchołkowe nie wykazują cech patologicznych. Wkład koronowo-korzeniowy to rodzaj sztyftu, który umieszcza się w korzeniu, a na nim – odbudowuje koronę.

  • Inlay/onlay

Inlay oraz onlay to rodzaj wypełnienia protetycznego zębów z dużymi ubytkami próchnicowymi. Są one wykonywane w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wcześniej wycisków – idealnie rekonstruują anatomiczny kształt zęba, cechują się trwałością, estetyką i wysoką funkcjonalnością. Mogą być wykonane z różnych materiałów – w SMYLO oferujemy pacjentom inlay/onlay porcelanowy oraz inlay/onlay kompozytowy.

  • Licówki

Licówki protetyczne to cieniutkie płatki wykonane ze specjalnych materiałów, przyklejane do zewnętrznej powierzchni zęba. Dzięki temu można np. skorygować trudne do wybielenia przebarwienia, wydłużyć patologiczne starte zęby, zamknąć diastemę czy odbudować ułamane fragmenty zęba. W naszej ofercie znajdują się licówki pełnoceramiczne oraz licówki kompozytowe, cechujące się wysoką trwałością oraz doskonałymi właściwościami estetycznymi.

  • Protezy

Protezy zębowe stosuje się zarówno w przypadku braku kilku zębów, jak i całkowitego bezzębia – stąd podział na protezy częściowe i całkowite. Mogą one być umieszczane w jamie ustnej na stałe (protezy stałe) lub wprowadzane i wyjmowane przez pacjenta (protezy ruchome). Protezy dzieli się również ze względu na materiały, z jakich zostały wykonane. Różnią się one m.in. trwałością, jakością użytkowania, estetyką, a także ceną. W ofercie naszej kliniki SMYLO znajduje się m.in. proteza całkowita ruchoma, proteza szkieletowa ruchoma, proteza całkowita na zatrzaskach typu Locator (na dwóch implantach), proteza całkowita na belce Doldera (na dwóch implantach), proteza akrylowa częściowa czy proteza elastyczna całkowita.

Nadrzędną wartością w pracy naszych specjalistów jest zawsze dobro pacjenta – tak, by przeprowadzone leczenie skutkowało powrotem pełni funkcjonalności narządu żucia, z zachowaniem możliwie najlepszego efektu estetycznego. Zapraszamy do kliniki stomatologicznej SMYLO – nasi specjaliści pomogą Ci znów cieszyć się pełną funkcjonalnością i estetyką Twojego uzębienia!