Stomatologia zachowawczaChcesz cieszyć się pięknymi, zdrowymi zębami przez długie lata? Zapraszamy do naszej kliniki SMYLO w Warszawie! Oferujemy szerokie spektrum usług z zakresu stomatologii zachowawczej – stosujemy całą gamę najnowocześniejszych technik, narzędzi i materiałów, by Twoje zęby były nie tylko zdrowe, ale również zachwycały estetyką. Nie zapominamy oczywiście o najwyższym komforcie pacjenta oraz przyjaznym podejściu naszych specjalistów – tak, by zminimalizować często towarzyszący pacjentom stres.

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się przede wszystkim profilaktyką próchnicy oraz skutecznym i – co ważne – bezbolesnym leczeniem już zaatakowanych próchnicą tkanek twardych zębów, tak by zachować ich żywotność, funkcjonalność oraz naturalny wygląd.

Pierwszym etapem leczenia zachowawczego jest za każdym razem konsultacja stomatologiczna. Obejmuje ona m.in. założenie karty pacjenta, instruktaż higieny jamy ustnej (dobór i nauka technik szczotkowania, pomoc w doborze odpowiedniej pasty i szczoteczki, nauka nitkowania), a także przegląd stomatologiczny, w trakcie którego lekarz sprawdza stan zdrowia jamy ustnej, stawia wstępną diagnozę i proponuje pacjentowi odpowiednią metodę leczenia.

W niektórych przypadkach przed rozpoczęciem leczenia konieczna bywa radiowizjografia RVG. Jest to rodzaj zdjęcia stomatologicznego, wykonywanego na miejscu w gabinecie, przy pomocy specjalnego czujnika wkładanego do ust przez pacjenta. Po kilku sekundach zdjęcie jest widoczne na monitorze komputera. Radiowizjografia RVG pozwala dokładnie ocenić stan zdrowia zębów, ich ułożenie, głębokość ubytków próchnicowych itp.

Leczenie zachowawcze w klinice SMYLO

Wbrew stereotypowym opiniom, leczenie stomatologiczne wcale nie jest już związane z przykrymi dla pacjenta dolegliwościami bólowymi – nowoczesne, bezpieczne i bardzo skuteczne metody znieczuleń, dostępne oczywiście dla pacjentów naszej kliniki SMYLO, pozwalają ograniczyć je do minimum, a nawet całkowicie wykluczyć. Przed każdą procedurą leczniczą pacjentom proponowane jest więc odpowiednie znieczulenie miejscowe.

Zasadniczą częścią leczenia zachowawczego jest opracowanie ubytku oraz wykonanie wypełnienia, czyli uzupełnienie zniszczonych przez próchnicę tkanek zęba przy pomocy specjalnych materiałów. W naszej klinice oferujemy pacjentom przede wszystkim nowoczesne, trwałe i bardzo estetyczne wypełnienia kompozytowe. Mają one kolor zbliżony do naturalnych tkanek zębów (są dyskretne i na pierwszy rzut oka nie różnią się od zębów), cechują się odpornością mechaniczną (m.in. na pękanie) i są bardzo bezpieczne. Pozwalają również na oszczędność dużej części zdrowych tkanek zębów. W przypadku zębów trzonowych, w których zniszczonych przez próchnicę jest kilka jego powierzchni, stosuje się tzw. wypełnienie MOD (wielopowierzchniowe).

W przypadku próchnicy głębokiej lub zębów wymagających długotrwałego leczenia, niemożliwego do przeprowadzenia na jednej wizycie, stomatolog może założyć pacjentowi opatrunek leczniczy. Ma on chronić wnętrze zęba przed działaniem czynników zewnętrznych oraz wspomagać remineralizację zębiny.

Stomatologia zachowawcza – dla dzieci i dorosłych

Stomatologia zachowawcza obejmuje również inne procedury:

  • lakowanie zęba – jest to przeprowadzany u dzieci zabieg profilaktyczny, polegający na wypełnieniu zagłębień, szczelin i bruzd w zębach przedtrzonowych i trzonowych mlecznych lub stałych specjalnym lakiem, który chroni je przed rozwojem próchnicy,
  • leczenie nadwrażliwości – czyli choroby, objawiającej się ostrym, przenikliwym bólem zębów podczas spożywania słodkich, kwaśnych, gorących i zimnych potraw oraz napojów, czasem także podczas szczotkowania, a nawet wdychania zimnego powietrza.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych leczeniem zachowawczym przy użyciu najnowocześniejszych materiałów, z zachowaniem pełni komfortu oraz dyskrecji, zapraszamy do kliniki SMYLO w Warszawie! Dzięki nam Twój uśmiech odzyska piękno i zdrowie!