Zabiegi higienizacyjnePrawidłowa higiena jamy ustnej składa się nie tylko z regularnego szczotkowania zębów, stosowania nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust. Co jakiś czas warto również przeprowadzić profesjonalne zabiegi higieniczne, wykonywane przez lekarza lub higienistkę stomatologiczną, które pozwolą dokładnie oczyścić zęby z osadów i kamienia nazębnego. Na zabiegi higieniczne zapraszamy oczywiście do naszej kliniki SMYLO w Warszawie – dzięki nam będziesz cieszyć się idealnie czystymi, gładkimi zębami!

Nawet jeżeli myje się zęby 2-3 razy dziennie przez 2-3 minuty, stosuje nici dentystyczne i płyny do płukania ust, nie pozwala to na dokładne oczyszczenie zębów z tworzących się na nich osadów i kamienia nazębnego. Ich obecność znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy oraz chorób przyzębia z paradontozą na czele, więc mniej więcej dwa razy do roku warto zgłosić się do naszej kliniki SMYLO na profesjonalne zabiegi higieniczne, dzięki którym zęby będą czyste, zdrowe i piękne!

Zabiegi higienizacyjne w SMYLO

Z jakich zabiegów można skorzystać w naszej klinice?

  1. Scaling – jest to zabieg, którego celem jest usunięcie kamienia nazębnego z powierzchni zębów. Gromadzi się on przede wszystkim w miejscach trudnych do oczyszczenia podczas szczotkowania: w kieszonkach dziąsłowych czy na powierzchniach stycznych zębów. Kamień nazębny usuwa się przy pomocy urządzenia zwanego skalerem zarówno z powierzchni naddziąsłowych zębów, jak i poniżej brzegu dziąsła.
  2. Piaskowanie – jest to zabieg polegający na usunięciu powierzchownych przebarwień zębów oraz płytki nazębnej przy pomocy specjalnej piaskarki. Pod wysokim ciśnieniem i z dodatkiem niewielkiej ilości wody piaskarka rozpyla w jamie ustnej piasek stomatologiczny, który dociera do wszystkich powierzchni zębów, usuwając osad i przebarwienia. Jednocześnie jest on odsysany z wykorzystaniem ssaka.
  3. Fluoryzacja – jest to nałożenie na uprzednio oczyszczone z osadów i kamienia zęby specjalnych preparatów zawierających fluor o odpowiednim stężeniu. Pomaga on utrzymywać zęby w dobrej kondycji i sprawia, że szkliwo jest bardziej odporne na działanie znajdujących się w jamie ustnej próchnicotwórczych bakterii.
  4. Polishing (polerowanie) – najpierw na zęby nakłada się specjalną pastę o właściwościach polerujących, a następne – przy pomocy gumek i szczotek do polerowania – oczyszcza się i poleruje wszystkie ich powierzchne, nawet te międzyzębowe. Na gładkich, wypolerowanych zębach płytka nazębna osadza się o wiele wolniej.
  5. Lakierowanie zębów stałych – jest to zabieg, polegający na nałożeniu na zęby specjalnego lakieru z wysokim stężeniem fluoru, niespotykanym w pastach do zębów przeznaczonych do codziennego stosowania. Lakier stopniowo zasycha, zapewniając zębom podaż tego pierwiastka przez długi czas, dzięki czemu szkliwo staje się bardziej odporne na działanie bakterii oraz kwasów. Lakierowanie zębów przeprowadza się po uprzednim ich oczyszczeniu z osadów i kamienia.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie w miłej atmosferze wykonasz profesjonalne zabiegi higienizacji jamy ustnej z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi i środków, zapraszamy do SMYLO! Nasi specjaliści sprawią, że Twój uśmiech będzie zdrowy i piękny!